Transition rådgiver og faciliterer processer inden for cirkulær økonomi, energi, klima og indeklima.

Vi arbejder med overgangen fra det forbrugende samfund til bæredygtige og cirkulære løsninger. Vi kobler tekniske screeninger og dataanalyser med antropologiske indsigter, fordi mennesker skal realisere overgangen.

Dataudveksling mellem forsyningsselskaber, kommuner og regioner

Øget genbrug af storskrald i Københavns Kommune

Realdanias Eksempelsamling 2021

Bidrag til white paper for Creative Denmark

Valg af opvarmningsform i private husstande

Nyt CO2-værktøj og nye målsætninger med afsæt i FNs Verdensmål hos IT Optimiser

Vores kompetencer

Rasmus Jakobsen

Direktør & Partner
Telefon: 2082 2991
e-mail: rasmus@transition.nu

Line Nørmark

Bygningsingeniør & Partner
Telefon: 5065 9358
e-mail: line@transition.nu

Malene Køster Lasthein

Områdeansvarlig cirkulær økonomi
Telefon: 5362 6540
e-mail: mkl@transition.nu

Nicolaj Bøgh

Civilingeniør
Telefon: 2621 5676
e-mail: nicolaj@transition.nu

Luise Møller Johansen

Energiantropolog
Telefon: 5190 9752
e-mail: luise@transition.nu

Anne Kathrine Jensen

Civilingeniør
Telefon: 4940 3772
e-mail: anne@transition.nu

Malene Aaby

Civilingeniør
Telefon: 2984 0800
e-mail: maa@transition.nu

Julie Skov

Bygningsingeniør
Telefon: 6147 1746
e-mail: julie@transition.nu

Emilie Madvig Hansen

Antropolog
Telefon: 5192 0102
e-mail: emilie@transition.nu

Mathias Selchau Majlund

Rådgiver inden for Bæredygtighed og Strategi
Telefon: 3026 1334
e-mail: mathias@transition.nu

Alberte Laursen Rothenborg

Rådgiver inden for Bæredygtighed og Strategi
Telefon: 2483 9203
e-mail: alberte@transition.nu

Jonas Mølgaard

Energirådgiver
Telefon: 2984 2015
e-mail: jonas@transition.nu

Claus Lolk

Energirådgiver
Telefon: 4940 8130
e-mail: claus@transition.nu

Martin Bech Roesdahl

Bygningsingeniør
Telefon: 6131 9795
e-mail: martin@transition.nu

Asser Simon Chræmmer Jørgensen

Rådgiver inden for bæredygtighed i byggeriet
Telefon: 2970 2527
e-mail: asser@transition.nu

Martin Svidt Pej

Maskinmester
e-mail: msp@transition.nu

Lukas Blander Enevoldsen

Bygningsingeniør
e-mail: lukas@transition.nu

Amalie Gorm Terkildsen

Juniorkonsulent
e-mail: amalie@transition.nu

Gustav Ebbesen

Teknoantropolog – Praktikant
e-mail: gustav@transition.nu

Sune Simonsen

Økonomi- og administrationsansvarlig
e-mail: sune@transition.nu

Mathias Reedtz Jørgensen

IT-supporter
e-mail: mrj@transition.nu

Se de seneste nyheder her

VI SØGER EN BYGNINGSTEKNISK PROFIL MED INDSIGT I DATA OG ENERGIBESPARELSER

Børsen bringer artikel om vores arbejde med indlejret CO2 og bæredygtighed i byggeriet

Samarbejde med KL om energidata i kommunerne

Genbrug af byggematerialer