Transition rådgiver og faciliterer processer inden for energi, klima og indeklima.

Vi arbejder med overgangen fra det forbrugende samfund til bæredygtige løsninger. Vi kobler tekniske screeninger og dataanalyser med antropologiske indsigter, fordi mennesker er lige så vigtige i denne overgang som teknik.

Koldings største daginstitution blev bygget af genanvendte materialer

Næstved Kommune har fået et videnscenter for cirkulær økonomi

AffaldPlus har fået en ny virksomhedsstrategi for bæredygtighed

Elforsk projekt // Datadrevet energiledelse i SMV’er

Viden om adfærdsmønstre på skoler kan hjælpe Hvidovre Kommune med at forbedre indeklima

Albertslund Kommunes strategiske indeklimaplan fokuserer på både renovering og involvering

Vores kompetencer

Rasmus Jakobsen

Direktør & Partner
Telefon: 2082 2991
e-mail: rasmus@transition.nu

Line Nørmark

Bygningsingeniør & Partner
Telefon: 5065 9358
e-mail: line@transition.nu

Malene Køster Lasthein

Områdeansvarlig cirkulær økonomi
Telefon: 5362 6540
e-mail: mkl@transition.nu

Nicolaj Bøgh

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 2621 5676
e-mail: nicolaj@transition.nu

Luise Møller Johansen

Energiantropolog
Telefon: 5190 9752
e-mail: luise@transition.nu

Kathrine Brejnrod

Civilingeniør & Energirådgiver (på barsel)
Telefon: 4290 9323
e-mail: kathrine@transition.nu

Andreas Ladefoged Bøgh

Maskinmester
Telefon: 3026 6407
e-mail: andreas@transition.nu

Anne Kathrine Jensen

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 4940 3772
e-mail: anne@transition.nu

Malene Aaby

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 2984 0800
e-mail: maa@transition.nu

Christian Mandrup

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 4181 7164
e-mail: cbm@transition.nu

Dina Bekkevold Lingås

Rådgiver i cirkulær økonomi, MSc
Telefon: 5224 0540
e-mail: dbl@transition.nu

Sune Simonsen

Direktionsassistent
e-mail: sune@transition.nu

Nanna Munkholm

Data Scientist
Telefon: 2461 3874
e-mail: nanna@transition.nu

Se de seneste nyheder her

4 projekter om bæredygtigt byggeri med støtte fra Realdania

Alt udsolgt på et døgn!

Sæbygårdskolen: 20 klasselokaler renoveres fra top til tå

Blog om konvertering til elbil