Transition rådgiver og faciliterer processer inden for energi, klima og indeklima.

Vi arbejder med overgangen fra det forbrugende samfund til bæredygtige løsninger. Vi kobler tekniske screeninger og dataanalyser med antropologiske indsigter, fordi mennesker er lige så vigtige i denne overgang som teknik.

Det bliver håndgribeligt at genanvende Varvstadens bygninger

Energirigtig adfærd i daginstitution Landsbyen

Cirkulær økonomi gør Aarhus Havn mere bæredygtig

Indeklimaplan for Silkeborg Kommunes folkeskoler – Realdania

Energistyring til Vejle Kommune

Brugerinvolvering gør app mere brugervenlig

Vores kompetencer

Rasmus Jakobsen

Direktør & Partner
Telefon: 2082 2991
e-mail: rasmus@transition.nu

Line Nørmark

Bygningsingeniør & Partner
Telefon: 5065 9358
e-mail: line@transition.nu

Dig?

Nicolaj Bøgh

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 2621 5676
e-mail: nicolaj@transition.nu

Luise Møller Johansen

Energiantropolog
Telefon: 2274 5309
e-mail: luise@transition.nu

Kathrine Brejnrod

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 4290 9323
e-mail: kathrine@transition.nu

Sarah Reuss Allingham

Rådgiver Digitale Løsninger
Telefon: 2720 3494
e-mail: sarah@transition.nu

Maria Rizzo

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 2292 0676
e-mail: maria@transition.nu

Andreas Ladefoged Bøgh

Maskinmester
Telefon: 3026 6407
e-mail: andreas@transition.nu

Christian Bager

Energiantropologi
e-mail: cbj@transition.nu

Anne Kathrine Jensen

Civilingeniør & Energirådgiver
Telefon: 4940 3772
e-mail: annekathrine@transition.nu

Nanna Munkholm

Data Scientist
Telefon: 2461 3874
e-mail: nanna@transition.nu

Se de seneste nyheder her

EXCHANGE OF KNOWLEDGE i New York

Transition tilbage i New York

Transition 5 år !

Danmark for verdensmålene